Nordic Welding Expo

Kävijälle


3DStep Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Konepaja'18
Osasto E 16
Adver Oy
AKAA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1151
Alma Talent Oy
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 14
Avertas Robotics Oy
TURKU/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 8
Baltic Metalworking Baltmedus UAB
KAUNAS, Lithuania/Lithuania
Konepaja'18
Muut tuotteet ja palvelut
Konsultointi
Osasto A 1153
Blum Novotest AB
SKÖVDE, Sweden/Sweden
Konepaja'18
Osasto E 501
CAD/CAM - yhdistys ry Valokynä
JYVÄSKYLÄ/Finland
Konepaja'18
Osasto E 30
CAD/CAM - yhdistys ry Valokynä
JYVÄSKYLÄ/Finland
Osasto A ULA2
Carelian Nirko Oy
JOENSUU/Finland
Konepaja'18
Automaatio ja robotiikka
Metallintyöstökoneet
Osasto A 723
CERTEX Finland Oy
ESPOO/Finland
Konepaja'18
Osasto E 531
CERTEX Finland Oy
ESPOO/Finland
Konepaja'18
Osasto U 2
Contos Oy
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Osasto E 402
Controla Oy
JYVÄSKYLÄ/Finland
Konepaja'18
Osasto A 652
Devenno Oy
KAARINA/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 82
Edufix Oy
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto E 402
Exact Tools Oy
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 755
Fabryka Narzedzi GLOB Sp. z o.o.
BIELSKO-BIALA, Poland/Poland
Konepaja'18
Nordic Welding Expo
Tuoteryhmät
Osasto E 20
Fenno-Merec Industrial Oy
VANTAA/Finland
Konepaja'18
Osasto E 600
Ferob Oy
PORI/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 125
Finn Recycling Oy
NUUTAJÄRVI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 749
Finnris
SAUVO/Finland
Konepaja'18
Osasto A 676
FMS-Service Oy
SEINÄJOKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 223
FMS-Tools Oy Ab
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 374
FredEx Oy
VÄSTERSKOG/Finland
Konepaja'18
Osasto A 650
Genano Solutions Oy
KELLO/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 1062
Haklift Oy
KAARINA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1053
HeaTreat Oy
TURKU/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 230
HLHydro Oy
RIIHIMÄKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 578
Indewe Oy
TURKU/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 230
Industrial Trading Helsinki Oy
ESPOO/Finland
Konepaja'18
Osasto E 400
Inelco Grinders AS
FJERRITSLEV, Denmark/Denmark
Konepaja'18
Nordic Welding Expo
Tuoteryhmät
Osasto A 20
Jucat Oy
LAPUA/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 30
Kauppa Osakeyhtiö
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 680
koneita.com / Osmatic
LAPUA/Finland
Konepaja'18
Osasto E 610
Kärcher Oy
NURMIJÄRVI/Finland
Konepaja'18
Muut tuotteet ja palvelut
Koneistettujen kappaleiden pesu
Osasto A 1129
Laikas Oy
VIEREMÄ/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 222
Lapela Oy
RAUMA/Finland
Osasto A 820
Ma-Tech Oy
LAPUA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 819
Mantco Oy
KOSKENKORVA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1138
Masijet Oy
KEMPELE/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1051
Masor Works Oy
NOKIA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 323
Metal Solutions Oy
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Osasto A 275
Metawell Oy
KAARINA/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 64
Micro-Epsilon Sensotest Ab
VANTAA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 876
MTC Flextek Oy Ab
PIRKKALA/Finland
Konepaja'18
Osasto U 5
Muototerä Oy
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Osasto A 577
NDT-Union Oy
TURKU/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 230
NST Finland Oy
PARAINEN/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 1230
Oy C.Lindholm Engineering Ab
TAMMISAARI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 553
Oy Impomet Ab
TAMPERE/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 1001
Oy Kone-Cocco Machine Ab
KOKKOLA/Finland
Konepaja'18
Osasto E 325
Pathtrace Oy
KUOPIO/Finland
Konepaja'18
Osasto E 10
Pemamek Oy
LOIMAA/Finland
Konepaja'18
Nordic Welding Expo
Tuoteryhmät
Osasto A 401
PowerTen Oy
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Osasto A 253
Pro Grinding AM Oy
JOENSUU/Finland
Konepaja'18
Osasto A 723
Prokone Oy
SÄRKISALO/Finland
Konepaja'18
Osasto E 523
Puhdistus.fi
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Nordic Welding Expo
Tuoteryhmät
Osasto A 921
PW-Tools Oy
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 578
Rakennus-Eleko Oy Aputoiminimi Tarivo
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 851
Rauman Teollisuusmetallityöt Oy
LAPPI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 755
Ravema Oy
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Osasto A 852
Rebo Systems Finland
UURAINEN/Finland
Konepaja'18
Osasto A 381
Reckless Racing Team
MELLILÄ/Finland
Konepaja'18
Nordic Welding Expo
Tuoteryhmät
Osasto U 3
Renishaw Oy
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Automaatio ja robotiikka
Metallintyöstökoneet
Osasto E 521
Restamax Oyj
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Osasto A 722
Rollco Oy
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Osasto A 175
RSEZ REDIUS SIA
REZEKNE, Latvia/Latvia
Nordic Welding Expo
Osasto E 24
Schmalz Ab Oy
VANTAA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 350
Sensorola Oy
VANTAA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 518
SMC Automation Oy
ESPOO/Finland
Konepaja'18
Nordic Welding Expo
Automaatio ja robotiikka
Osasto A 250
Sonar Oy
ESPOO/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 1030
SS-Työstö Oy
KIVIJÄRVI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 824
StaffPoint Oy
VAASA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1234
Suomen Hitsausteknillinen Yhdistys - Finlands Svetstekniska Förening ry
HELSINKI/Finland
Osasto A ULA2
Suomen Teknohaus Oy
TUUSULA/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 301
Suomen Terätuonti Oy
LIETO/Finland
Konepaja'18
Osasto A 821
Suomen Tuotemaalaustekninen yhdistys ry Finlands Produktmålningstekniska förenin
TURKU/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1270
Suomiviesti Oy TeollisuusSuomi
KUOPIO/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1120
Svenska Bult- & Motståndssvets AB
GÖTEBORG, Sweden/Sweden
Nordic Welding Expo
Tuoteryhmät
Hitsaus- ja liittämisprosessit
Osasto A 1230
SW-Development Oy
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1054
Sähkölehto Oy
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1127
Taitaja 2018
TAMPERE/Finland
Osasto A 15
Tampereen Erikoissarana Oy
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Osasto E 28
Tampereen Messut Oy
TAMPERE/Finland
Konepaja'18
Nordic Welding Expo
Osasto A 722
TECA Oy
VANTAA/Finland
Konepaja'18
Nordic Welding Expo
Osasto A 600
Teknologiateollisuus ry
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 621
Tekupit Oy
PIRKKALA/Finland
Konepaja'18
Osasto E 151
Teollisuuden Näytelehti TN-Lehti Oy
SALO/Finland
Konepaja'18
Osasto A 1200
Teotek kts. IP-Produkter Oy
/Finland
Osasto
TiP TiG Finland
TURKU/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 230
Top Automazioni S.r.l.
POGGIO TORRIANA, RIMINI, Italy/Italy
Konepaja'18
Osasto E 80
Tranemo Workwear Finland Oy Ab
VAASA/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 1208
Työstökoneliike M. Koskela Oy
KOKKOLA/Finland
Konepaja'18
Osasto E 98
Wallius Hitsauskoneet Oy
MUURLA/Finland
Nordic Welding Expo
Osasto A 104
YTM-Industrial Oy
VANTAA/Finland
Konepaja'18
Osasto A 731
Zenex Computing Oy
HELSINKI/Finland
Konepaja'18
Osasto A 151
Ohjelmasisältö päivittyy jatkuvasti

Tilaa uutiskirje, niin kuulet varmistuneesta ohjelmasisällöstä ensimmäisenä!

tiistai 20.03.2018

Aika Otsikko Paikka
12:00-12:30 Plootu Fennica -ohutlevytuotekilpailun palkintojenjako Plootu Fennica -lava
12:30-13:00 Reduced welders’ exposure to welding fumes: mild steels (138), austenitic stainless steels (111, 136) Ohjelmalava
12:00-12:30 Työstökoneella tapahtuvan ainetta lisäävän työstön NC-ohjelmointi ja simulointi Ohjelmalava
11:30-12:00 Hillava – digitalisoi palveluliiketoiminnan toimitusketju Ohjelmalava
11:00-11:30 Konepajan tuotannonsuunnittelu tehokkaaksi Ohjelmalava
10:30-11:00 Tulevaisuuden tehdas Ohjelmalava
09:30-10:30 IDEAL PLM:n tarjoamat ratkaisut CAD/CAM-työskentelyyn Ohjelmalava
14:30-15:30 IDEAL PLM:n tarjoamat ratkaisut CAD/CAM-työskentelyyn Ohjelmalava
14:00-14:30 Hitsauksen digitalisaatio – Kempin X8 MIG Welder ja WeldEye Ohjelmalava
13:30-14:00 T-DRILL menetelmät ja hyväksynnät Ohjelmalava
13:00-13:30 Hyvin suunniteltu tuote kestää – vaativien hitsattujen tuotteiden rakenneanalyysit Ohjelmalava
15:00-17:00 Laserfoorumin kokous Blenheim, kokoustilakäytävä 2. krs
13:00-15:00 Suomen Hitsaus- ja Liittämisinstituutti, Yhteisfoorumi Blenheim, kokoustilakäytävä 2. krs
11:00-11:30 SHY:n palkitsemistilaisuus Plootu Fennica -lava
09:00-16:00 Hitsauksen SM-kilpailut 2018 Pääaula
11:00-15:20 Tietoiskut tuotannon kilpailukyvyn ja tuottavuuden kehittämiseksi Fokker, kokoustilakäytävä 2. krs
12:30-17:00 IIW/EWF -kouluttajapäivät Mars, seminaarikeskus 2. krs
09:30-12:30 SMACC Välkky-hanke: 3D-tulostuksella kilpailukykyä pk-yrityksiin Blenheim, kokoustilakäytävä 2. krs

keskiviikko 21.03.2018

Aika Otsikko Paikka
13:30-14:00 Dynaamisen simuloinnin hyödyntäminen konepajojen tuotannonkehityksessä Ohjelmalava
11:30-12:00 Logistiikka ja digitalisaatio – uhka vai mahdollisuus? Ohjelmalava
10:00-10:30 Uusi ARROW Gema mullistaa tuotannonohjauksen: konepajan työt ja kehittäminen haltuun vain yhdellä järjestelmäratkaisulla Ohjelmalava
12:30-13:00 Reduced welders’ exposure to welding fumes: mild steels (138), austenitic stainless steels (111, 136) Ohjelmalava
15:30-16:00 Työstökoneella tapahtuvan ainetta lisäävän työstön NC-ohjelmointi ja simulointi Ohjelmalava
10:30-11:00 Tulevaisuuden tehdas Ohjelmalava
09:15-10:00 IDEAL PLM:n tarjoamat ratkaisut CAD/CAM-työskentelyyn Ohjelmalava
14:30-15:30 IDEAL PLM:n tarjoamat ratkaisut CAD/CAM-työskentelyyn Ohjelmalava
11:00-11:30 Hitsauksen digitalisaatio – Kempin X8 MIG Welder ja WeldEye Ohjelmalava
14:00-14:30 Turvallinen etäyhteys tuotantokoneisiin ja automaatiojärjestelmiin Ohjelmalava
13:00-13:30 Rakenneanalyysien hyödyntäminen hitsattujen rakenteiden optimoinnissa Ohjelmalava
12:00-12:30 Oscar liiketoiminta-alusta – kaikki yrityksesi liiketoimintaratkaisut ja -palvelut yhdeltä luukulta Ohjelmalava
17:00-18:00 SHY:n vuosikokous Mars, seminaarikeskus 2. krs
13:30-16:30 Hitsauksen standardisointi Mars, seminaarikeskus 2. krs
09:00-17:00 Hitsauksen SM-kilpailut 2018 Pääaula
11:00-15:20 Tietoiskut tuotannon kilpailukyvyn ja tuottavuuden kehittämiseksi Fokker, kokoustilakäytävä 2. krs
09:30-12:30 Teollisuus 4.0 käytännössä Tähtien Sali, seminaarikeskus 2. krs
10:00-15:00 3D-tulostuksen teolliset ratkaisut -seminaari Blenheim, kokoustilakäytävä 2. krs

torstai 22.03.2018

Aika Otsikko Paikka
13:00-13:30 Hitsausmuodonmuutosten ja jäännösjännitysten simuloinnilla kustannussäästöjä uusien ja vanhojen tuotteiden valmistukseen Ohjelmalava
09:30-10:00 Työstökoneella tapahtuvan ainetta lisäävän työstön NC-ohjelmointi ja simulointi Ohjelmalava
11:00-11:30 Hillava – digitalisoi palveluliiketoiminnan toimitusketju Ohjelmalava
10:00-11:00 IDEAL PLM:n tarjoamat ratkaisut CAD/CAM-työskentelyyn Ohjelmalava
14:00-15:00 IDEAL PLM:n tarjoamat ratkaisut CAD/CAM-työskentelyyn Ohjelmalava
11:30-12:00 Turvallinen etäyhteys tuotantokoneisiin ja automaatiojärjestelmiin Ohjelmalava
12:00-12:30 Oscar liiketoiminta-alusta – kaikki yrityksesi liiketoimintaratkaisut ja -palvelut yhdeltä luukulta Ohjelmalava
13:30-14:00 T-DRILL menetelmät ja hyväksynnät Ohjelmalava
14:00 Hitsauksen SM-kilpailun palkintojenjako Plootu Fennica -lava
10:00-13:00 Hitsauksen SM-kilpailut 2018 Pääaula
10:00-14:20 Tietoiskut tuotannon kilpailukyvyn ja tuottavuuden kehittämiseksi Fokker, kokoustilakäytävä 2. krs